Aktualności

Półkolonie w Ramach Zadania „INWAZJA RUCHEM – program integracji poprzez aktywność sportową”-Relacja

Półkolonie w Ramach Zadania „INWAZJA RUCHEM – program integracji poprzez aktywność sportową”-Relacja

W dniach od 5 sierpnia  do 9 sierpnia 2019 w Gminnym Centrum Kultury „POWOZOWNIA” w Radziejowicach odbyły się półkolonie, których organizatorem był Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI w ramach Zadania pt: „INWAZJA RUCHEM – program integracji poprzez aktywność sportową” finansowanego w ramach  „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie” koordynowanego przez LGD Ziemia Chełmońskiego. W półkoloniach uczestniczyło 30 dzieci, które realizowały przez 5 dni założenia programowe-czego efektem były warsztaty pt. „Ja i Moja mała ojczyzna” , „Sport , rozwój, współpraca”, „Jestem eko” i wiele innych .

W ramach warsztatów plastycznych uczestnicy mieli za zadanie przedstawić w formie plastycznej to, co zobaczyli na spacerze krajoznawczym.

Kolejnym etapem warsztatów plastycznych były prace, które wymagały nie lada wyobraźni, a były to ekologicznie ludki w formie 3D. W czasie wykonywania prac dzieci dowiedziały się czym jest ekologia i co to takiego recykling.

Uczestnicy półkolonii wybrali się na wymarzoną wycieczkę do Muzeum Żaby w Żabiej Woli, gdzie ekspertka w dziedzinie żab opowiedziała im o muzeum i zdradziła wiele ciekawostek związanych z tym gatunkiem. Kolejnym etapem wycieczki był Grodzisk Mazowiecki, a dokładnie „Media teka” – miejsce wyjątkowe, w którym dzieci otworzyły oczy na nieco inne aspekty kultury, jakimi są technologia i innowacja. Miały one możliwość stworzenia oraz zakodowania własnego robota. Wycieczkowy dzień omówiony został w formie warsztatów, powstały wspaniałe żabki (wyklejane) oraz roboty (rysowane). Wszystkie prace trafiły do dwustronnych ramek.

Bez wątpienia prawidłowa integracja nie odbyłaby się bez aspektu sportowego, dlatego dzieci przez 5 dni uczestniczyły w kursie z podstaw karate tradycyjnego, a do tego w licznych zabawach i grach zespołowych. Ostatni dzień półkolonii zakończył się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami dla uczestników i ich rodzin, oraz wernisażem prac, nad którymi dzieci pracowały cały tydzień. Po wykonanym przez dzieci pokazie karate, opiekunowie wręczyli wszystkim certyfikaty uczestniczenia w półkoloniach oraz nagrody i upominki. Wszystkie prace plastycznie w formie pamiątek dzieci zabrały do domu 😉

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja pt. „INWAZJA RUCHEM – program integracji poprzez aktywność sportową” mająca na celu realizację projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania Ziemia Chełmońskiego pn. „Aktywnie z LGD” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ”.  Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Ziemia Chełmońskiego.  

Dziękujemy za wspaniałe wsparcie i do zobaczenia za rok. :-) MKKT NIKOBUSHI

%d bloggers like this: