PIERWSZY

MKKT

Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI powstał z inicjatywy sympatyków karate tradycyjnego – sztuki walki bez broni, mającej swoje korzenie w Japonii, a popularnej na całym świecie. Zrzeszony w Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

NIKOBUSHI – oznacza:

  • NIKO – Wywodzi się od słowa oznaczającego “ten, który zwycięża dla ludu” (gr. Nikódēmos: Nike – zwycięstwo, demos – lud). 
  • BUSHI – bushi-do DROGA wojownika
  • “Skoro staliśmy się lepsi niż wczoraj, od jutra zacznijmy się doskonalić; przez całe życie, dzień po dniu, trzeba dążyć do perfekcji. To też nie kończy się nigdy”.
  • “Wiecznie niespokojny, powinieneś przez całe życie poszukiwać odpowiedzi, jak sprostać regułom Drogi, praktykować wytrwale i bez ustanku. To właśnie jest Droga”.

Historia karate tradycyjnego w Polsce liczy ponad 40 lat. Urzeczywistnieniem tej „drogi” są zarówno osiągnięcia sportowe (Polska jest dziś absolutną czołówką w karate tradycyjnym na świecie) jak i szkoleniowe. Wyraz „polskie karate” jest dziś odznaką jakości i przestrzegania wysokich standardów treningu. Realizujemy program nauczania karate w oparciu o najlepsze wzorce i wiedzę doświadczonych trenerów PUKT oraz największych autorytetów światowego karate jakim jest m.in: Sensei Włodzimierz Kwieciński 9 DAN WTKF. Bezpośrednio też korzystamy z wiedzy naszych mistrzów podczas spotkań seminaryjnych…

Prezesem i założycielem klubu jest Ewa Szelągowska-Kalman 1 DAN WTKF

Głównym instruktorem oraz założycielem klubu jest Robert Kalman 4 DAN WTKF (licencjonowany instruktor, egzaminator i sędzia PUKT z wieloletnim stażem)

Ponadto w klubie pracują NAJLEPSI licencjonowani instruktorzy:

Mateusz Szelągowski 3 DAN WTKF (licencjonowany instruktor i sędzia krajowy)

Nina Szelągowska 1 DAN WTKF (licencjonowany instruktor i sędzia krajowy)

Jan Szelągowski 1 DAN WTKF (licencjonowany instruktor i sędzia krajowy)

%d bloggers like this: