O klubie

MKKT Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI powstał z inicjatywy sympatyków karate tradycyjnego – sztuki walki bez broni, mającej swoje korzenie w Japonii, a popularnej na całym świecie. Zrzeszony w Polskim Związku Karate Tradycyjnego, nr licencji 123. Klub zrzeszony jest także w Mazowieckim Związku Karate Tradycyjnego. NIKOBUSHI – oznacza:
  • NIKO – Wywodzi się od słowa oznaczającego “ten, który zwycięża dla ludu” (gr. Nikódēmos: Nike – zwycięstwo, demos – lud).
  • BUSHI – bushi-do DROGA wojownika
  • “Skoro staliśmy się lepsi niż wczoraj, od jutra zacznijmy się doskonalić; przez całe życie, dzień po dniu, trzeba dążyć do perfekcji. To też nie kończy się nigdy”.
  • “Wiecznie niespokojny, powinieneś przez całe życie poszukiwać odpowiedzi, jak sprostać regułom Drogi, praktykować wytrwale i bez ustanku. To właśnie jest Droga”.
Historia karate tradycyjnego w Polsce liczy ponad 40 lat. Urzeczywistnieniem tej „drogi” są zarówno osiągnięcia sportowe (Polska jest dziś absolutną czołówką w karate tradycyjnym na świecie) jak i szkoleniowe. Wyraz „polskie karate” jest dziś odznaką jakości i przestrzegania wysokich standardów treningu. Realizujemy program nauczania karate w oparciu o najlepsze wzorce i wiedzę doświadczonych trenerów PZKT. Bezpośrednio korzystamy z wiedzy naszych mistrzów. Głównym instruktorem klubu jest Robert Kalman 3 DAN WTKF, licencjonowany instruktor i sędzia PZKT  z wieloletnim stażem. Koordynatorem i egzaminatorem naszego klubu jest Anna Kulczyńska 4 DAN WTKF, licencjonowana instruktor PZKT, jedna z najlepszych trenerek w kraju, sędzia Klasy międzynarodowej.
%d bloggers like this: